Еминем го нарече Трамп „камикази кој ќе предизвика нов холокауст“

Американскиот рапер Маршал Матерс, попознат како Еминем, го нападна претседателот Доналд Трамп во новото „фристајл“ рап видео.

Еминем го покажа гневот кон актуелниот американски претседател Доналд Трамп, откако претходно со недели го напаѓаше на социјалните мрежи поради испадите кои Трамп ги направи во разговорите за Северна Кореја, а посебно по посетата на Порторико, кој беше уништен од ураганот Марија.

Раперот се обрати и на неговите фанови кои се поддржувачи на Трамп, кажувајќи им „или си со мене, или со него“.

реклама

Музика

Дечињата од „Дајте музика“ со видео-спот како поддршка за ракометарите

Read more

Каква мизерна година, пее Роби Вилијамс во новата песна „Can’t Stop Christmas“

Read more

Синот на Боб Марли одржа онлајн концерт во чест на својот татко

Read more

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
play_arrow

Ги разбиваме најчестите митови за Бермудскиот триаголник

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Read more
play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more
play_arrow

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more
play_arrow

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Read more
play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more
play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Read more
play_arrow

Олимпијада во верзија на Реми Галард

Read more