Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Мексиканската боксерска сензација Саул Канело Алварес во октомври, 2018 година потпиша договор со DAZN вреден 365 милиони долари и оттогаш ужива во луксуз.

Мексиканскиот боксер му дозволи на новинарот Греам Бенсинџер да го посети неговиот имот во Гвадалахара, покажувајќи му го луксузот што го поседува.

„Имотот го купив пред седум години бидејќи сакам ваков вид куќи. Не го покажувам ова за да се фалам, туку за да ги мотивирам другите. Продавав сладолед на улица, а погледнете го сега ова“, вели Канело.

Коментирајќи ги автомобилите, тој додаде:

„Rolls Royce никогаш не возам, секогаш седам назад и го користам за посебни прилики“.

Канело држеше титули во четири различни категории, од полусредна до полутешка, а професионалец стана на 15-годишна возраст.

Единствениот пораз во кариерата го доживеа од Флојд Мејведер, со него влезе во рингот кога имаше 23 години. Победата Мејведер ја однесе по одлуката на судиите.

Remote video URL
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Останати спортови

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот во септември

Read more

Се самоуби еден од организаторите на Олимпијадата

Read more

Логан издржа осум рунди против Мејведер, крајот без победник

Read more

Данска противник на македонските одбојкари во финалето на Европската сребрена лига

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе