Како Конор Мекгрегор се подготвува за камбек во УФЦ?

Тренерот на Конор Мекгрегор призна дека се оддалечиле со ирскиот ММА борец по неговиот драматичен пораз од Хабиб Нурмагомедов.

Мекгрегор ќе се врати во УФЦ октагонот за првпат по 15 месеци и ќе се соочи со ветеранот Доналд Сероне во Лас Вегас на 19 јануари.

Ирецот се дистанцираше од светот на УФЦ по поразот и се фокусираше на неговиот бизнис како производител на виски.

Неговиот тренер Џон Кавано сега тврди дека се блиски како никогаш досега.

„Малку се оддалечивме, нему му се случуваа многу работи во животот, бизнисот со виски и други работи, а мојот тим беше зафатен со многу нови борачи кои се приклучија“, рече Кавано.

„Тоа е природен тек на нештата, но изминативе месеци беа фантастични. Поблиски сме од кога било и имам добро претчувство за борбата“, рече тренерот.

„Редовно доаѓа на тренинзи. Не бев сигурен дали ќе може да ги издржи тренинзите кои му ги подготвував, да бидеме реални, човекот заработува многу пари и тешко да одиш да трчаш откако ќе се разбудиш во свилени гаќи“, се пошегува Кавано.

„Но, доаѓа и тренира и се мотивира. Покажува дека сака повторно да се натпреварува на највисоко ниво.“

Кавано исто така инсистира дека Мекгрегор ќе се врати во октагонот како подобар борач од оној кој попушти под ударите на Нурмагомедов.

„Дефинитивно ги има подобрено вештините. Технички гледано, тој е најдобриот борач што сум го видел“, додаде тренерот.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Останати спортови

Довициозо ќе го напушти Дукати на крајот на 2020 година

Read more

Поставен нов светски рекорд на 5.000 метри во Монако

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Read more

Спорт

Довициозо ќе го напушти Дукати на крајот на 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Поставен нов светски рекорд на 5.000 метри во Монако

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Познати сите учесници во НБА плеј-офот

Читај повеќе

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 1946 година Барса прими 8 голови

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе