Ќерката на Моника Белучи потсети на мајка ѝ додека снимаше реклама во Рим

Дева Касел, ќерката на Моника Белучи и Венсан Касел, на снимањето на рекламата за модната куќа Dolce & Gabbana во Рим изгледаше сензационално, а со своето издание за оваа пригода многумина ги потсети на својата мајка.

Сетот на рекламата се наоѓаше на живописна локација во близина на фонтаната Ди Треви, а 18-годишната манекенка го покажа своето витко тело во црн мини фустан од тантела, кој го искомбинира со црни влечки.

Дева изгледаше неверојатно на снимањето со беспрекорна шминка на лицето, вклучувајќи црвен кармин.

URL

Убавицата ја носеше темната коса обликувана во лабави локни. Мини фустанот што го носеше е дел од дизајнерската колекција пролет/лето 2023.

Таа влезе во светот на модата пред четири години, кога стана заштитно лице на брендот Dolce & Gabbana. Една од нејзините први модни ревии беше Alta Moda, која ја носеше во 2021 година на плоштадот „Свети Марко“ во Венеција. Тогаш го привлече вниманието на јавноста.

URL

Од детството знаела дека сака да ги следи стапките на мајка си, а двете заедно позираа за насловната страница на италијанското издание на магазинот Vogue.

Ги фотографираше Паоло Роверси, кој беше воодушевен од убавината и елеганцијата на оваа млада дама. Тој изјави дека може да „стои рамо до рамо“ со модели како Наталија Водијанова и Кејт Мос.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Стил

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе