ПРЕМИЕР ЛИГА 2022/2023

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Снимките од непријателското ракување на Антонио Конте и Томас Тухел се вистински хит, а италијанскиот стратег ја зачини приказната со стори на Instagram.

Челси и Тотенхем одиграа 2:2 синоќа во лондонското дерби кое освен интересниот фудбал го одбележаа и двата црвени картони кои ги добија токму Конте и Тухел, длабоко во судиското надополнување.

Конте на стори на својот Instagram профил објави видео како Тухел слави еден од головите и притоа поминува покрај Конте, кој пак со рака на главата гледа в земја и не го ни приметува.

„Среќа не те видов... да те сопнев ќе беше и тоа како заслужено“, напиша Конте на сторито со видеото.

Двата стратега синоќа имаа неколку преписки крај аут линијата, а најжестока беше таа на крајот кога едно обично ракување се претвори во жолчна расправија.

URL
реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Фудбал

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Read more
 

Спорт

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе