ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Кошаркарите во Олимпиското село имаат проблем со ниските тавани

Како што се приближува почетокот на Олимписките игри во Токио, спортистите пристигнуваат во Олимпиското село. Кошаркарите на стартот се соочија со бизарен проблем.

Австралискиот кошаркар Арон Бејнс објави фотографија од тоалетот во својата соба, покажувајќи како не може целосно да застане бидејќи таванот едноставно не е доволно висок.

Бејнс некако се протна во тоалетот додека со главата го допираше таванот. Сепак, тоа не му го расипа расположението и олимпискиот дух, туку се смешкаше и се фотографираше за потоа да сподели на социјалните мрежи.

Репрезентативецот на Австралија и центар на Торонто Репторс во НБА е висок 2 метра и 8 сантиметри. Докажа дека собите во Олимпиското село очигледно не биле предвидени за кошаркари над два метра. Неверојатен пропуст на секогаш прецизните Јапонци.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Кошарка

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Read more

О'Нил контра НБА супер тимовите: Јас одбрав да не играм со Данкан и Хаким

Read more

Јокиќ е подготвен за ММА

Read more

Адетокунбо се сретна со претседателката на Грција: И да не добиевме грчки пасоши, повторно тука ќе се враќавме

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе