Крај на неизвесноста: Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Ф1
Ф.З.
/ 08.02.2021 / 13:10

Тимот од Штургарт ја обнови соработката со седумкратниот шампион, се пофалија од Мерцедес.

Луис Хамилтон потпиша нов договор со Мерцедес со што и деветта сезона ќе ги брани боите на тимот од Штутгарт во Ф1. Сезоната 2021 ќе биде негова 15-та во кариерата. Ова го потврди германскиот тим.

„Возбуден сум што и натаму ќе се тркам со Мерцедес. Заедно постогнавме неверојатни резултати и едвај чекам да постигнам уште подобри“, вели британскиот возач.

URL

Сапуницата околу тоа дали Хамилтон ќе остане во Мерцедес или не, конечно заврши. Но, новиот договор се однесува на сезоната 2021, барем никоја од страните не посочи дали соработката важи и за сезоната 2022 или повторно ќе бидеме сведоци на сапунични преговори.

URL
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Ф1

Разгаленото дете на кое тато му плаќа да вози во Формула 1

Read more

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Read more

Фернандо Алонсо заврши во болница по сообраќајна несреќа

Read more

Крај на неизвесноста: Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе
  • play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Вовед во местење фудбалски натпревари

Читај повеќе

Барселона лидер на листата 20 највредни клубови во светот

Читај повеќе