Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Carlex Design го претстави својот нов проект, а тоа е Lamborghini Urus во зелено-бела комбинација.

Очекувано, најмногу внимание привлекува каросеријата обоена во две нијанси. Горната половина на теренецот е во Pearl White, а долната половина е во Racing Green. Бојата се нанесува со ефект на четка што создава хоризонтални линии на каросеријата и му дава динамика која не е вообичаена за луксузните возила, чии производители обично се опседнати со совршените линии.

Онаму каде што се спојуваат боите, нијансите се спојуваат за да создадат тркачка линија долж линијата на појасот, која започнува од задниот спојлер и завршува напред зад хаубата, нагласувајќи ја формата на стрелката.

Зелената нијанса продолжува на бандажите со 16 краци, додека во центарот има приклучоци со логото на Carlex. Тоа лого го краси и C-столбот на Urus, како и предниот дел од хаубата, од каде започнува линијата, протегајќи се по целото тело. Зелената и белата тема е присутна низ возилото вклучувајќи ги и зелените затемнети стакла.

Истата тема ја краси внатрешноста, бисерната бела боја доминира на горните површини, вклучувајќи ги наслоните на седиштата, централниот потпирач за раце и поголемиот дел од контролната табла. Седишниот дел на седиштата е зелен, како и патосниците и страничните потпирачи.

Покрај споменатата шема на бои, Carlex користел контрастни материјали во внатрешноста. Централните делови на седиштата содржат перфорирана кожа за разлика од страничните потпирачи и потпирачите за раце. За горниот дел од контролната табла е користена Alcantara.

Од Carlex изјавија дека имале намера да го истакнат спортскиот надворешен и луксузен ентериер, но без претерување.

Тагови
реклама

Концепти

Италијанците го претставија концептот Quintessenza: GT што се претвора во пикап

Read more

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Read more

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Read more

Hyundai на 4 нозе: Електромобилот изгледа како од филм, но производителот има сериозни планови

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Наследникот на Bugatti Chiron: V16 мотор и три електрични мотори за 444 км/час

Читај повеќе

Вози како жена!

Читај повеќе

Android Auto 12.2 пристигна со нови икони

Читај повеќе

Путин вторпат му подари луксузна руска лимузина на Ким

Читај повеќе

Жештината е опасна и за автомобилот: 5 работи на кои треба да внимавате

Читај повеќе

Каков специјален Cybertruck ќе добиеме во Европа?

Читај повеќе

Проверете една работа во автомобилот пред да тргнете на патување

Читај повеќе

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Читај повеќе
  • filter

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Читај повеќе