Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Играта „Fortnite“ станува побогата за уште една голема ѕвезда, а тоа е седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон.

Станува збор за скин од колекцијата „Icon Series“, во која претходно се појавија кошаркарот Леброн Џејмс, фудбалерот Нејмар и пејачката Аријана Гранде.

„Fortnite“ сега се здружува со Хамилтон кој се појавува во две верзии во игрицата кои одговараат на неговиот храбар и авантуристички стил.

Remote video URL

Британскиот возач во трејлерот за скинот се појави во неговата карактеристична облека, додека беџовите на Мерцедес никаде ги нема. Заедно со ликот на Хамилтон е и неговото куче Роско, кое е исклучително популарно на Instagram, каде има речиси милион обожаватели.

реклама

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Гејминг

Нова студија открива: Дали видео игриците се добри или лоши за менталното здравје?

Read more

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Read more

ASUS го претстави ROG Ally X новиот рачен гејминг компјутер

Read more

Футуристичка столица што е сон на секој гејмер

Read more
 

Гик

Нова студија открива: Дали видео игриците се добри или лоши за менталното здравје?

Читај повеќе

НАСА по грешка објави видео од Меѓународната вселенска станица и предизвика многу шпекулации

Читај повеќе
  • filter

Наследството на Централните Пангејски Планини: Како некогаш биле поврзани Европа, Америка и Африка?

Читај повеќе

Месечевата прашина може да помогне во производството на сателити, бази и сончева енергија

Читај повеќе

Ново откритие го менува разбирањето на праисторијата: Коњите биле припитомени многу подоцна отколку што се мислеше

Читај повеќе
  • filter

Apple на WWDC ги претстави најважните новитети, фокусот е на ВИ технологијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Читај повеќе

Apple ќе развие посебна апликација Passwords за iPhone и Mac

Читај повеќе

Кинезите развија 3D е-кожа која на роботите им дава чувство на допир како човек

Читај повеќе