Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Играта „Fortnite“ станува побогата за уште една голема ѕвезда, а тоа е седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон.

Станува збор за скин од колекцијата „Icon Series“, во која претходно се појавија кошаркарот Леброн Џејмс, фудбалерот Нејмар и пејачката Аријана Гранде.

„Fortnite“ сега се здружува со Хамилтон кој се појавува во две верзии во игрицата кои одговараат на неговиот храбар и авантуристички стил.

Remote video URL

Британскиот возач во трејлерот за скинот се појави во неговата карактеристична облека, додека беџовите на Мерцедес никаде ги нема. Заедно со ликот на Хамилтон е и неговото куче Роско, кое е исклучително популарно на Instagram, каде има речиси милион обожаватели.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Гејминг

Сонот на гејмерите, лесно може да стане јаве!

Read more

Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Read more

Познати номинациите за гејмерските Оскари

Read more

WoW добива три експанзии, ќе трае уште најмалку 20 години

Read more
 

Гик

Google в петок ги брише сите стари кориснички сметки

Читај повеќе

10 занимливости за Наполеон што веројатно не ги знаете

Читај повеќе

Метеж во орбитата на Земјата - на повидок сообраќајни правила и во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Кина гради подводен дата центар со моќност од шест милиони компјутери

Читај повеќе

Не биле дивјаци, туку како нас: 5 откритија што го објаснуваат животот на неандерталците

Читај повеќе

Новогодишна понуда на Телеком за вистинско поврзување

Читај повеќе

Историчарите спорат: Еден римски цар бил трансродово лице

Читај повеќе

Заштитете го вашиот профил на Gmail да не останете без него по 1 декември

Читај повеќе

Конечно скокна продажбата на телефони

Читај повеќе