Mach & Mach: Најпопуларните кондури во 2022 година

Кајгана
/ 19.05.2022 / 13:23

Од Дуа Липа до Кајли Џенер која ги носеше на Мет Гала, славните дами не можат да одолеат на кондурите со потпис на брендот Mach & Mach, кои станаа незаобиколен моден детал, „пепелашка кондурите” се салонки кои станаа најпопуларни кондури во 2022 година.

Брендот Mach & Mach е основан во Тбилиси, главниот град на Грузија, а негови основачи се сестрите Нина и Гванца Махаршвили. Брендот веќе стекна култен статус помеѓу новата генетрација модни инфлуенсерки и девојки кои имаат силно влијание во обликувањето на трендовите.

„Дизајнираме за жените кои сакаат да се забавуваат, да експериментираат со својот стил, боите и текстурите и не с еплашат да се издвојат во толпата. Сакаме да оставиме силнен впечаток во модата и веруваме дека нашите колекции на кондури на секоја девојка и пружаат прилика да остави силно влијание кога ќе зачекори во просторијата”, истакнуваат дизајнерките.

Mach & Mach во моментов се меѓу најпопуларните кондури, а колку се популарни потврдува фактот што е тешко да се дојде до нив и постои листа на чекање. Салонките со препознатливи украси во облик на машни и сјајни детали буквално ги полудеа вљубеничките во модата.

Од основањето во 2012 година, Mach & Mach бележеше лесен, но не и континуиран раст, а потоа се случи пресвртот. Прво следеше дебитантското претставување на модната недела во Париз во 2020 година, а потоа следење појавувања во плакарите на славните и продажба во некои од најпознатите и најголеми продажни места, како Harrods, Nordstorm и Net-a-Porter.

Заштитен знак на брендот е шпиц на врвот, високи потпетици, машнички кои се прекриени со сјајни кристали.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Стил

Како да ја заштитите косата во лето?

Read more

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more

Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Read more
 

Магазин

Топлотен удар: Што треба да знаете и како да се заштитите?

Читај повеќе

Кога не е добро време да ги миете забите?

Читај повеќе

Стогодишник од Шкотска сѐ уште работи и нема намера да се пензионира

Читај повеќе

Што да направите за салатата подолго да остане свежа?

Читај повеќе

Како без правосмукалка да исчистите скршено стакло?

Читај повеќе

Моден викенд Скопје со млади сили одбележа 25 сезони

Читај повеќе

Препораки како да се заштитите од високите температури

Читај повеќе

За блескави подови, во водата за чистење додајте кујнска сол

Читај повеќе

Како сами да го исчистите домашниот клима уред?

Читај повеќе