Мбапе го обожава Роналдо, сака еден ден да игра за Реал Мадрид

Тоа го тврди Хесе Родригес Руис, кој порано беше соиграч на Мбапе во ПСЖ.

Хесе излезе од академијата на Кралскиот клуб, 4 сезони играше за првиот тим пред во 2016 да се пресели во ПСЖ од каде си замина сега во декември.

„Тој многу би сакал да оди во Реал Мадрид. Негов идол отсекогаш бил Кристијано Роналдо. Го сака Мадрид и сигурен сум дека еден ден ќе игра таму“, рече Хесе синоќа говорејќи за El Partidazo de COPE.

Мбапе во обожава Роналдо, но оној Роналдо додека настапуваше за Реал Мадрид. Португалецот сега е во Јувентус, а Французинот сака исклучиво во Реал, ако му се верува на Хесе.

Хесе и Мбапе иако истовремено беа во ПСЖ откако Мпабе дојде во 2017, сепак малку играа заедно. Шпанецот секоја сезона беше праќан по позајмици, но заедно беа на оние предсезонски подготовки каде имал прилика добро да го запознае младиот Французин.

реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе