Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

На Меланија Трамп денеска ѝ е последен ден како прва дама на САД.

„Ми беше огромна чест да бидам ваша прва дама. Ви благодарам за љубовта и поддршката. Ќе останете во моите мисли и молитви. Бог нека ве благослови сите вас и вашите семејства и Бог нека ја благослови оваа прекрасна нација“, стои во писмото за збогување на Меланија, која е по потекло од Словенија, а во САД дошла да работи како модел и останала со „Ајнштајнова виза“ како „имигрант со извонредни способности“.

URL

Поранешната манекенка за која на Википедија ќе прочитате дека е и „бизнисменка“, стана прва дама кога нејзиниот сопруг Доналд Трамп беше избран за 45. претседател на САД во 2016 година.

Денеска таа се збогува со Белата куќа и замина со стил – облечена во црно од глава до пети. Но, во нејзиниот моден избор не се најде ниту едно име на американски дизајнер. Напротив, таа во свој стил остана „верна“ на извиканите луксузни брендови што „гарантираат“ дека сте „жена со статус“. Меланија ни за време на мандатот на Трамп не се грижеше многу дали и како ќе ги претставува домашните дизајнери, за разлика од нејзините претходнички, особено Мишел Обама.

URL

Меланија за последниот ден како прва дама на САД избра кратко палто на францускиот бренд Chanel, фустан на италијанското дуо Dolce & Gabbana и високи потпетици на уште едно француско модно име - Christian Louboutin. Изгледот го заокружи со големи црни очила за сонце и чанта Hermès Birkin од црна крокодилска кожа.

URL
URL
URL

Продолжете да читате: Прва дама со стил: Најдобрите модни комбинации на Меланија Трамп

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Стил

Корисни навики со кои жените со стил се издвојуваат од другите

Read more

Поглед во суперлуксузната јахта со која Ибра стигна во Санремо

Read more

Балканска крв: Ибра го донесе турбофолкот на Санремо

Read more

Најдобрите модни комбинации на Златен глобус 2021

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во март

Читај повеќе

Германските корона-скептици маскирани на протест

Читај повеќе

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Читај повеќе