Модерна „ѕверка“ на две тркала: BMW R 1250 RT

BMW го лансираше новиот мотоцикл R 1250 RT за 2021 година.

Баварците подготвија малку подолг список на новитети, а целта им беше на купувачите повеќекратно да им се исплати купувањето на овој Grand Tourer.

Како што изјави Харалд Шпагл, проект-менаџерот на минхенскиот гигант:

„Нашиот нов R 1250 RT има потполно нов изглед, значително зголемување на стандардната опрема и бројни технички иновации кои на возачите ќе им дадат целосно ново искуство. Како динамичен турер со извонреден агрегат BMW ShiftCam, новиот R 1250 RT може да се пофали со импресивна моќност.“

 

Списокот на новитети во R 1250 RT вклучува:

- Нов преден оклоп со оптимизирана аеродинамика;

- Нов LED фар како дел од стандардната опрема (адаптивните индикатори за промена на насоката се достапни како опција);

- Нова 10,25-инчна мултифункционална TFT инструмент-табла;

- BMW ABS Pro како дел од стандардната опрема;

- Три режими на возење (вклучително и режимот „Еко“);

- Про режими на возење + MSR контрола на вртежниот момент ;

- Динамична контрола на лизгање (DTC) како дел од стандардната опрема;

- Динамична ESA електронска суспензија од „следната генерација“;

- Hill Start Control Pro (HSC Pro) систем со дополнителни опции;

- Нов аудио систем од втора генерација (како дополнителна опција).

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се фаворити за победник на Евровизија 2021?

Read more

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Мотори

Ова е новиот Aprilia Tuono 660

Read more

Што сѐ може новиот Ducati Multistrada V4?

Read more

Електричниот скутер на Seat чини колку пола Ibiza

Read more

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Кој е побрз: BMW M5 V10, AMG E55 или Audi RS6?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во луксузниот Mercedes-Maybach S680

Читај повеќе

За овој автомобил не ви е потребна возачка дозвола

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Читај повеќе

Првиот електричен автомобил на Subaru ќе биде SUV

Читај повеќе

Како ќе изгледа новата Fabia караван?

Читај повеќе

30 км/ч ќе се вози и во шпанските градови - кога и во Македонија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кинезите имаат решение за полукружно вртење на автопат

Читај повеќе

Volkswagen објави тизер за Polo GTI

Читај повеќе