Мурињо објави нова верзија на своите најдобри XI

Жозе Мурињо објави нов најдобар тим според него. Не вклучи ниту еден играч од Мaнчестер Јунајтед со кој освои две титули, а од Интер од славната 2010 вклучи само еден.

Ова не е првпат Мурињо да објави свој најдобар тим. Го има тоа направено неколку пати претходно, но овој сега е најнова верзија, а ја објави шпански AS.

На голот е Петр Чех, во одбраната се Вилјам Галас, Рикарду Карваљу, Џон Тери и Хавиер Занети, во средниот ред се Френк Лампард, Клод Макелеле и Месут Озил, а во нападот Еден Азар, Кристијано Роналдо и Дидје Дрогба како најистурен.

Очекувано, Мурињо стави најмногу играчи од Челси, клуб кој го водеше и најдолго. Изнренадувачки е што стави само еден играч од клубот со кој направи нaјголем успех, Интер. На пример, го изостави голгетерот Диего Милито кој му беше главниот играч и кој ги даде двата гола со кои на Мурињо му го донесе единствениот триумф во Лигата на шампионите.

реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Фудбал

Лев по ремито со Унгарија: Натпреварот не беше за оние со слабо срце

Read more

Шведска и Шпанија изборија осминафинале на ЕУРО

Read more

Алиоски: Ангеловски нè натера да испишеме историја

Read more

Најстарите играчи во секој тим на ЕУРО 2020: Каде беа пред седум години?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милвоки го доживеа првиот пораз на домашен терен

Читај повеќе

Лев по ремито со Унгарија: Натпреварот не беше за оние со слабо срце

Читај повеќе

Шведска и Шпанија изборија осминафинале на ЕУРО

Читај повеќе

Алиоски: Ангеловски нè натера да испишеме историја

Читај повеќе
  • play_arrow

Најстарите играчи во секој тим на ЕУРО 2020: Каде беа пред седум години?

Читај повеќе

Лук де Јонг поради повреда го заврши ЕУРО 2020

Читај повеќе

New York Times: Овој Вимблдон е на Новак Ѓоковиќ. Не превртувајте очи

Читај повеќе

УЕФА се попишмани: Гордо ги носиме боите на виножитото

Читај повеќе

Македонскиот велосипедист Талевски при врвот на „Трката низ Америка“ долга 6.920 километри

Читај повеќе