Новите полначи USB-C Nano II на Anker се помали и поефикасни

Полначите можеби не се производ што ги одушевува љубителите на технологијата, но за оние кои ценат полначи со голема моќност во мали пакувања, новата линија на полначи на Anker - Nano II  - е нешто што ќе ги заинтересира.

Новите полначи Nano II, напојувани од галиум нитрид или технологија GaN II, доаѓаат во три модели: 30 (30 долари), 45 (36 долари) и 65 вати (40 долари). Според Anker, тие „поефикасно ја пренесуваат енергијата, зафаќаат помалку простор и ја регулираат температурата подобро од претходната генерација“.

Сите имаат еден USB-C порт и ја користат технологијата PowerX 3.0 на Anker, која „интелигентно му доделува оптимална моќност на поврзаниот уред“, велат од Anker.

Моделот од 30 вати е дизајниран за уреди како телефони и таблети, но исто така ќе може да го полни и MacBook Air.

URL

Моделите со 45 и 65 вати можат да полнат и помали уреди, но повеќе се наменети за сопствениците на лаптопи опремени со USB-C, при што верзијата од 65 вати може да полни 13-инчен лаптоп со полна брзина. Конкретно, полначот со 65 вати изгледа импресивно компактен и е за 58% помал од претходниот полнач Anker од 65 вати, велат од компанијата.

Испораката на 10 јуни е достапна за преднарачка на Amazon и Anker. Сè уште не е познато кои ќе бидат цените надвор од САД.

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Хардвер

Поглед во новиот таблет Huawei MatePad 11

Read more

Познато кога ќе пристигне редизајнираниот iPad mini

Read more

Познато кога се очекува новиот Samsung Galaxy Watch 4

Read more

Samsung го претстави новиот One UI интерфејс за паметни часовници

Read more
 

Гик

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Читај повеќе

Snapchat бележи најголем раст, сега има 293 милиони корисници

Читај повеќе

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриј ја моќта на новиот Asus Zenbook Flip 13 (UX363)

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници открија 28 непознати вируси замрзнати во глечери

Читај повеќе
  • play_arrow

Роверот Perseverance се подготвува да ги земе првите примероци од Марс

Читај повеќе

Русија парично ги казни Facebook и Telegram

Читај повеќе

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Читај повеќе

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Читај повеќе