ФИБА МУНДОБАСКЕТ 2023 ФИЛИПИНИ/ЈАПОНИЈА/ИНДОНЕЗИЈА

Папаниколау се расплака пред новинарите по елиминацијата на Грција

Највозрасниот грчки играч, Костас Папаниколау, тешко го поднесе синоќешниот пораз од Литванија и елиминацијата на неговата репрезентација од Светското првенство.

Литванија ја декласираше Грција со 92:67, иако Грците водеа по првото полувреме.

Капитенот Папаниколау беше без поени во 25 минути игра, шутираше 0/1 за два, 0/4 за три и поради слабата игра беше лут и тажен на крајот, најмногу на себе. Со солзи во очите тој даваше изјава за грчките медиуми.

URL

„Ме боли што не му помогнав на тимот. Ова нема врска со другите момци… Сите имаат душа. Имам чувство дека не му дадов доволно на овој тим“, рече Папаниколау по мечот, видно тажен и расплакан.

„Тоа е нешто што сега многу ме боли, ме јаде. Но, што да правиме? Таков е животот. Да продолжиме понатаму, сѐ ќе биде добро“.

Remote video URL

Грците со поразот од Ливанија ги загубија сите шанси за пласман во четвртфиналето како една од двете првопласирани селекции од групата.

Во последното коло за престиж ќе играат против Црна Гора.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Ракомет

Пролет го назначи Александар Јовиќ за нов тренер

Read more

Грчкиот ракометен селектор провоцира: Нашата репрезентација ја нарече Скопје

Read more

Папаниколау се расплака пред новинарите по елиминацијата на Грција

Read more

РК Еурофарм Пелистер ги објави цените за ЛШ: сезонските билети чинат од 5.500 до 6.500 денари

Read more
 

Спорт

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Читај повеќе

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Читај повеќе

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Читај повеќе

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Читај повеќе

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс доживеа еден од најтешките порази во историјата, Денвер силен и без Јокиќ

Читај повеќе

Модриќ ќе го пропушти натпреварот со Наполи

Читај повеќе