Поради убавата насмевка го сметаат за најзгодниот учител во Австралија

Како што почна пандемијата со коронавирус, учителот Дилан Харис реши да објавува мотивациски видеа на TikTok, а благодарение на убавата насмевка има илјадници обожаватели и според мислењето на многумина, тој е најзгодниот учител во светот.

„Сето ова ми е малку нереално, но се трудам да го прифатам секој комплимент“, изјави Дилан кој е учител на ученици во петто одделение.

Кој не би посакал да има учител како него, позитивен и насмеан?

Освен децата, го обожаваат и жените кои во коментари на шега му признаа дека би сакале да седат во неговото одделение.

@deltar_dylan

 

♬ Repeat Until Death - Novo Amor

„Имам среќа што коментарите се конструктивни и позитивни. Често слушам за тролови и грди, навредливи коментари, но досега не сум се сретнал со такви“, вели тој.

Неговите снимки имаат и над половина милиони прегледи,

„Да беше учител во моето училиште никогаш не би била болна“, Сакам да се вратам во петто одделение и да се преселам во Австралија“, „Не се сеќавам дека во мое време учителите беа вака згодни“, се дел од коментарите на жените кои го следат.

@deltar_dylan

Hi #teachersoftiktok #smilewithdylan #friends #smile

♬ Seaside_demo by SEB - SEB
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Стил

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more

Што открива работното биро за вашиот карактер?

Read more
 

Магазин

  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Читај повеќе

Ноќни грчеви во нозете: Како да ги спречите?

Читај повеќе

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Читај повеќе

Не ги оставајте децата во автомобилот, на овие температури возилото е жешка рерна

Читај повеќе
  • play_arrow

Внимателно со овошјето: Може да се предозирате со шеќер

Читај повеќе
  • filter

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Читај повеќе

Втората доза на AstraZeneca не го зголемува ризикот од згрутчување на крвта

Читај повеќе