Руската гимнастичарка која многумина ја сметаат за најубавата спортистка на сите времиња

Каролина Андреевна Севастијанова (25) е руска ритмичка гимнастичарка која освои златен медал на Олимписките игри во Лондон 2012 година. Исто така, освои и прво место и на ОИ игри за млади во 2010 година. Потоа престана да се занимава со спорт, се пензионираше и не се појавуваше во јавноста.

Вниманието на јавноста го привлече нејзината фотографија со УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор во јуни 2020 година кога многумина се прашуваа која е убавата девојка на фотографијата со Конор.

Каролина Севастијанова доминираше на европските и светски спортски натпреварувања и забележа низа победи. Се повлече на 17-годишна возраст и се запиша на факултетот во Мичиген.

Во 2015 година се појави на насловната страна на списанието Maxim и повторно го привлече вниманието на јавноста.

На Instagram ја следат повеќе од 600.000 луѓе, а таа редовно објавува фотографии од нејзиниот приватен живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 

реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Стил

Поради убавата насмевка го сметаат за најзгодниот учител во Австралија

Read more

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Read more

Крупни или слаби, кои жени им се најпривлечни на мажите?

Read more

Лаура Даморе, стјуардеса со најголема популарност на Instagram

Read more
 

Магазин

Идеја за десерт: Павлова торта

Читај повеќе
  • filter

Пентхаус во Мајами е најскапата недвижност платена со криптовалута

Читај повеќе
  • play_arrow

Дупка „проголта“ паркиран автомобил во Индија

Читај повеќе

Научно докажано: Боењето и цртањето ги намалуваат стресот и анксиозноста

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради убавата насмевка го сметаат за најзгодниот учител во Австралија

Читај повеќе

Секс ситуации во кои жените најмногу грешат

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Читај повеќе

Како учењето на странски јазици влијае врз развојот на мозокот кај децата?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најчесто се вљубуваат во погрешни личности

Читај повеќе