СДСМ: Со мерката за евтина тарифа едно семејство заштедува 1.000 денари месечно

„Енергетските политики и мерки на Владата предводена од СДСМ овозможија враќање на евтината тарифа на електричната енергија за домаќинствата.

Евтина електрична енергија има секој ден вкупно 11 часа и тоа од 13:00 до 15:00 часот“, велат од владејачката СДСМ.

„Останува евтината струја секој ден од 22:00 до 7:00 часот, додека во неделите е на сила цело деноноќие.

Ова значи просечна заштеда над 1.000 денари месечно.

СДСМ продолжува со грижа за сите граѓани. Со СДСМ секој добива повеќе“, стои во соопштението на СДСМ.

реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Македонија

Денеска без струја дел од Центар и Горно Нерези

Read more

Без вода делови од Општина Карпош

Read more

Времето претежно облачно со врнежи од дожд

Read more

ДНК: Собравме 80.000 евра за Лео, парите ги предадовме на тетка му

Read more
 

Вести

Денеска без струја дел од Центар и Горно Нерези

Читај повеќе

Без вода делови од Општина Карпош

Читај повеќе

Времето претежно облачно со врнежи од дожд

Читај повеќе

ДНК: Собравме 80.000 евра за Лео, парите ги предадовме на тетка му

Читај повеќе

Малолетник од Скопје се обидел да убие друг малолетник на паркинг во Чаир

Читај повеќе

Собранието го донесе Законот за спорт

Читај повеќе

Ердоган им нуди на Русија и Украина мировни преговори во Турција

Читај повеќе

„Клинци“ со „Култура Бета“ по вторпат во Europe House Skopje

Читај повеќе
  • play_arrow

ВМРО-ДПМНЕ постави кутија за донации за Бујар Османи

Читај повеќе