Снукер потег што не се повторува

Кирен Вилсон беше елиминиран од шампионатот на ОК во осминафиналето.

Пред Марк Ален, осмиот носител на престижниот снукер турнир, да го исфрли од натпреварувањето со резултат 6:3, Вилсон направи случаен потег удирајќи ја црната топка.

Кога резултатот беше 3:5 во фрејмови и 17:0 во деветтиот фрејм, Вилсон се обиде да ја погоди долната десна дупка на масата. Ударот беше силен, а црната топка се одби од рабовите на дупката, потоа скокна до работ на масата и се движеше по неа сè до средната дупка, каде што падна. По тој погодок, Вилсон промаши удар на црвената топка, а потоа го загуби и тој фрејм и мечот.

„Можете ли да верувате во ова. Ова е погодок за видеото што ќе се пушти на крајот од сезоната, нели? Што се случи овде? Марк Ален не изгледа како да му беше забавно, а Кирен Вилсон изгледа малку збунето“, изјави во тој момент коментаторот на натпреварот Филип Стад.

Remote video URL
Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Останати спортови

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Read more

Шифрин постави рекорд по победи во Светскиот куп во алпско скијање

Read more

Волкановски доби два мурала во Сиднеј

Read more

Умар Нурмагомедов е новиот дагестански ММА ѕвер

Read more
 

Спорт

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Читај повеќе

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе