апанажа

Левица најави Предлог-закон за апанажа на работниците

Откако со само 16 гласови „за“ не помина нивниот Предлог-закон за укинување на апанажата на министрите, Левица најави дека ќе поднесе Предлог-закон за работниците да ги добијат истите тие права кои ги добиваат јавните функционери.
Read more

Пратениците не поддржаа укинување на пржинската влада и на апанажата

Пред усвојување на дневниот ред на денешната 62.
Read more

Четворица доскорешни министри побарале апанажа, на еден веќе му е одобрена

Барање за апанажа до Собранието досега доставиле доскорешниот вицепремиер за европски прашања Никола Димитров, потоа министерка за образование Мила Царовска, како и министерка за одбрана Радмила Шекеринска.
Read more

Апанажа побарале 44 пратеници од минатиот собраниски состав

Доколку добие предлог од Владата за укинување на патните трошоци на сите избрани и именувани функционери, вклучувајќи ги и пратениците, претседателот на Собранието, Талат Џафери, ќе достави предлог до пленумот за гласање.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more