Баерн

Компани е нов тренер на Баерн: Се радувам на предизвикот

Белгискиот стручњак Венсан Компани потпиша договор со Баерн до летото 2027 година и ќе го наследи Томас Тухел на клупата на баварскиот гигант.
Read more
play_arrow

Проклетство на германските голмани: Нојер го направи истото како Кан против Бразил во 2002

Голманот на Баерн, Мануел Нојер, сигурно долго ќе ја памети 88. минута од синоќешниот натпревар од Лигата на шампионите против Реал.
Read more

Подготвени за нов спектакл? Реал и Баерн вечерва на мегдан за финале

Вечерва ќе го дознаеме името на вториот финалист од оваа сезона во Лигата на шампионите, а против Борусија во Лондон ќе истрча Реал Мадрид или Баерн.
Read more

Битка на титаните: Баерн и Реал по осми пат играат за финале

Битката на титаните за пласман во големото финале во Лигата на шампионите на УЕФА може да започне.
Read more

Колку Баерн треба да плати за Шаби Алонсо?

Read more

Чистка во Баерн – шестмина се отпишани, најверојатно и Нојер

Челниците на Баерн по завршувањето на сезонава ќе направат целосна реконструкција на тимот.
Read more
27 февруари 1900, основан е Баерн Минхен
filter

27 февруари 1900, во Минхен бил основан Баерн

Фудбалерите на минхенскиот гимнастичарски клуб МТВ 1879 предводени од Франц Јон се одвоиле и формирале свој клуб наменет само за фудбал именувајќи го Баерн (правилниот германски изговор е Бајан).
Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

По серијата неуспешни резултати на домашната сцена Баерн одлучи да ја прекине соработката со тренерот Томас Тухел на крајот од сезоната, соопштија денеска „Баварците“.
Read more

Баерн за нов тренер размислува за човекот што им го нанесе најболниот пораз во историјата

Иако беше најавено дека Томас Тухел ќе остане тренер на Баерн до крајот на сезоната, баварскиот клуб размислува за привремени алтернативи, а едно име е апсолутно изненадувачко.
Read more
play_arrow

Итниот состанок во Баерн траел до полноќ, донесена конечна одлука за Тухел

Фудбалерите на Баерн продолжија да доживуваат вистинска агонија и против Бохум го врзаа третиот пораз за само осум дена, а тоа беше клучната тема на состанок кој синоќа траел до доцна во ноќта.
Read more

Мурињо учи германски, се надева на покана од Баерн

Баерн во саботата загуби во Леверкузен со 3:0 и сега на табелата има 55 бодови помалку од лидерот Баер и извесно е дека по 11 години ќе остане без титулата во Бундеслигата.
Read more

Шлаканицата што ја промени фудбалската историја

Текот на историјата може да го променат и најситни детали.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more