Македонија одбојка

Матијашевиќ разрешен, Николиќ нов селектор на македонската одбојкарска репрезентација

Извршниот одбор на Одбојкарската федерација на Македонија донесе одлука да биде прекината соработката со селекторот на машката репрезентацијата Никола Матијашевиќ и на негово место го постави Душко Николиќ.
Read more

Одбојкарите ги добија противниците за ЕУРО 2021

Македонската машка одбојкарска репрезентација се падна во група со кодомаќинот Финска и со уште два ривала со кои играше и на претходниот континентален собир.
Read more

Одбојкарите го совладаа Кипар на стартот на Европската сребрена лига

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални 3:0 во сетови го совлада Кипар синоќа во Струмица во премиерниот натпревар од групната фаза во овогодишното издание на Европската сребрена лига.
Read more

Матијашевиќ избра 20 одбојкари за Европската сребрена лига

Македонскиот селектор Никола Матијашевиќ денеска го објави списокот со 20 одбојкари, кои од понеделник во Струмица ги започнуваат подготовките за настапите во Европската сребрена лига на крајот од мај.
Read more

Македонија кодомаќин на одбојкарското ЕУРО 2023

Македонската одбојкарска федерација ја доби организацијата на една од групите на машкото сениорско Европско првенство во 2023 година.
Read more

Одбојкарите овој пат перфектни со БиХ

Максимална победа од 3:0 оствари македонската одбојкарска репрезентација за втора победа во квалификациите за пласман на ЕУРО 2021.
Read more

Ѓорѓиев: Немаме друг избор освен победа против БиХ

Организаторот на игра на македонската одбојкарска репрезентација го даде своето мислење воочи денешниот важен дуел со Босна и Херцеговина.
Read more

Одбојкарите загубија од Турција

Во вториот квалификациски натпревар македонската репрезентација не одигра на ниво и забележа пораз од фаворитот Турција.
Read more

Милев по победата над БиХ: Треба да поправиме сѐ

Македонската одбојкарска репрезентцаија синоќа оствари планирана победа над Босна и Херцеговина, но играта не беше на ниво, а воедно и загубивме еден сет.
Read more

Одбојкарите ја победија Босна и Херцеговина

Македонската машка одбојкарска репрезентација со победа ги почна квалификациите за пласман на Европското првенство славејќи над Босна и Херцеговина во Скопје.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more