македонија ж ракомет

Крај на мундијалскиот сон: Ракометарките вторпат убедливо надиграни од Романија

Женската ракометна репрезентрација на Македонија и на реваншот во Скопје загуби убедливо од Романија со што и дефинитивно е елиминирана на последната пречка пред Мундијалот.
Read more

Ракометарките ја победија и Грција и како први одат во баражот

Македонската женска ракометна репрезентација со трета победа го завери првото место во квалификациската група откако денеска ја совлада и Грција со 20:19.
Read more

Ракометарките убедливо со Литванија, денес против Грција

Македонската женска ракометна репрезентација синоќа убедливо триумфираше над Литванија со 31:21 (15:12) и на едно до крајот на квалификацискиот турнир во Скопје речиси го обезбеди настапот во баражот за пласман на Светското првенство што в
Read more
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more