mercedes

filter

Пред светската премиера - објавени фотографии од Mercedes Ц класа

Пред светската премиера на новата генерација на Ц класа, на интернет се појавија фотографии на кои може да се види како ќе изгледа најновиот Mercedes кој е одговор на BMW Серија 3 и Audi A4.
Read more
filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

EQA е називот на првиот потполно електричен компактен модел на Mercedes-Benz. EQA наликува на моделот GLA.
Read more
filter

Поглед во луксузниот Mercedes-Maybach S-Class

Новата Mercedes-Maybach С класа ja продолжува успешната приказна. Од лансирањето на пазарот во 2015 година широм светот се испорачани околу 60.000 примероци.
Read more
play_arrow

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Daimler Trucks го претстави Mercedes-Benz GenH2 Truck во концепт видео.
Read more
filter

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Германскиот произведувач ги објави цените за своите најлуксузни лимузини.
Read more
filter

Како би можело да изгледа новиот Mercedes AMG S63 кој ќе развива 700 КС?

Со оглед на досегашната стратегија на Daimler, треба да очекуваме дека новата Mercedes С Класа ќе доживее AMG третман.
Read more
filter

Mercedes ја претстави новата С класа – најсовремениот автомобил на сите времиња

Новата С класа нуди бројни иновации, асистенција при возењето, безбедност и интеракција.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG GT 63 со 800 КС

Сопствениците кои се подготвени да издвојат 20.000 евра ќе заминат дома со автомобил со мотор кој располага со 800 коњски сили и 1.050 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

Mercedes Benz ја претстави освежената Е Класа

Освежениот AMG E63 S го придвижува 4-литарски V8 мотор кој развива 612 коњски сили, а може да се купи во две каросериски варијанти.
Read more
filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Mercedes-Benz го освежи изгледот на Е класата Coupe и Cabriolet, а овие модели се сега уште побезбедни и со подобра технологија.
Read more

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа на 27 мај.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more