Рамзан Кадиров

Кадиров за палењето Куран во Шведска: Секој ќе жнее што си посеал

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров го осуди вчерашното палење на Куранот во Шведска што го направи шведскиот ултрадесничарски политичар Расмус Палудан со дозвола на шведските власти.
Read more

Кадиров за забраната војниците да носат брада: Чиста провокација!

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ја критикуваше забраната за носење брада што им беше соопштена на руските војници, придружувајќи му се на водачот на платеничката група Вагнер, Евгениј Пригожин.
Read more

Кадиров среде војна замина на платен одмор

Водачот на Чеченците кои се борат на руската страна во војната во Украина, Рамзан Кадиров, одлучи да замине на краток одмор.
Read more

Близок соработник на Кадиров пронајден мртов

Поранешниот миленик на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров и поранешен ММА борач Абдул-Керим Едилов е пронајден мртов во неговиот стан. Веста за неговата смрт предизвика бројни реакции.
Read more
play_arrow

Кадиров покажа како се прават склекови на руска телевизија

Низ социјалните мрежи се прошири видео од чеченскиот лидер Рамзан Кадиров како прави склекови за време на гостувањето во емисија на руска телевизија.
Read more

Во Шведска убиен познат чеченски блогер и критичар на Кадиров

Тумсо Абдурахманов, познат критичар на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, е убиен во Шведска, соопштија неговите колеги-блогери за рускиот сервис на Радио Слободна Европа.
Read more
play_arrow

Кадиров со порака за Киев: Не ви треба потерница, доаѓам по вас

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров синоќа му порача на Киев дека нема потреба да го ставаат на листа на барани лица и да распишуваат потерница, нагласувајќи дека тој ќе дојде по нив.
Read more
play_arrow

Кадиров со морничава порака: Сакам да загинам во оваа војна, и јас и моите деца

Read more

Сменет рускиот генерал Лапин кој најмногу беше критикуван од Кадиров

Руските медиуми објавија дека генерал-полковник Александар Павлович Лапин, командант на Централниот воен округ, е разрешен од оваа функција.
Read more
play_arrow

Кадиров повика на џихад во Украина против „сатанистите“ од Западот

За чеченскиот лидер Рамзан Кадиров војната на Русија во Украина е џихад, барем така ја нарече во објава на Телеграм.
Read more
play_arrow

Синовите на Рамзан Кадиров го посетија Донбас

Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров објави дека неговите синови Ахмат (16), Ели (15) и Адам (14) го посетиле регионот Донабс заедно со чеченската министерка за култура Ајша Кадирова.
Read more

Кадиров: Бегај, Зеленски, бегај без да се вртиш кон Западот

Чеченскиот лидер и еден од најблиските соработници на Владимир Путин, Рамзан Кадиров, испрати порака до украинскиот претседател Володимир Зеленски.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more