Саудиска Арабија фудбал

Капитенот на Барса ги одби саудиските милиони поради неговата сопруга Израелка

Капитенот на Барселона, Сержи Роберто, одбил богата понуда од Саудиска Арабија од клубот Ал Кадсија поради неговата сопруга Корал Симанович, пренесува Mundo Deportivo.
Read more
play_arrow

Манчини потфрли, Саудијците на пенали елиминирани од Азискиот куп

Иако водеше против Јужна Кореја, Саудиска Арабија прими гол за израмнување длабоко во судиското надополнување, а потоа загуби на пенали.
Read more

Саудиска Арабија троши милиони и на женската лига, а таму има голгетерка со неверојатна статистика

Мислевте дека Саудиска Арабија троши милиони само во машкиот фудбал? Верувале или не, оваа земја од лани има и женска лига, во кој властите одлучија исто така да вложат милиони.
Read more

Саудиска Арабија: Зошто ни ги пративте Фиорентина и Лацио на Суперкупот?

И натаму се разгоруваат страстите на релација Италија - Саудиска Арабија, по празниот стадион во четвртокот на полуфиналето помеѓу Наполи и Фиорентина.
Read more

Роналдо: Саудиското првенство е посилно од француското

Кристијано Роналдо ја заврши 2023 година како најдобар стрелец во светот.
Read more
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more