Tesla

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Tesla ги реши проблемите со снабдувањето и забележа повеќе од трипати поголем профит во споредба со минатогодишните резултати, надминувајќи ги очекувањата на Волстрит за овој квартал.
Read more

Tesla повлекува речиси 500 илјади електрични автомобили

Tesla ќе повлече повеќе од 475.000 електрични автомобили Model 3 и Model S поради проблеми со багажникот и камерата која снима зад возилото со што се зголемува ризикот од судир, соопшти американската агенција за
Read more

Маск: Го направивме најдобриот автомобил на сите времиња

Илон Маск во понеделник рече дека Plaid S е најдобриот автомобил кој го направиле досега.
Read more

Tesla: Вака-така, скоро 500.000

Додека другите производители на автомобили забележаа пад на производството и продажбата во 2020 година, Tesla зад себе ја остави најдобрата година во историјата.
Read more

Маск сам си е најголема конкуренција: Tesla ја гради најголемата батерија во светот

Најголемиот систем на батерии во светот, оној што Јужна Австралија го купи од Tesla на крајот на 2017 година, наскоро ќе го изгуби приматот „најголем“.
Read more
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more