Вејн Руни

Руни: Роналдо не би дошол во Сити, поверојатно е да оди во ПСЖ

Последниве денови наголемо се зборува за трансферот на Кристијано Роналдо во Манчестер Сити, но неговиот поранешен соиграч од другиот дел на Манчестер не може да поверува дека трансферот би се реализирал.
Read more
play_arrow

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Поранешниот фудбалер Вејн Руни повторно се најде среде скандал. Заврши  на насловните страници на странските медиуми по бурната забава со неколку 21-годишни девојки.
Read more

Руни: Англија е фаворит

Поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни оцени во колумна за лондонскиот весник Sunday Times дека неговите сонародници се фаворити против Италија во вечерашното финале на ЕУРО 2020.
Read more

Синот на Руни потпиша за Манчестер Јунајтед

Каи Руни, синот на поранешниот голгетер Вејн Руни, на само 11-годишна возраст потпиша за клубот чии бои ги бранеше неговиот татко.
Read more

Руни: Ливерпул ќе доминира цела декада доколку остане Клоп

Славниот голгетер на Манчестер Јуајтед смета дека доколку Јирген Клоп и во иднина го предводи Ливерпул, тогаш следува ера на доминација на „Црвените“.
Read more
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more