вселенски отпад

Вселенски отпад ja погоди и оштети МВС

Парче вселенски отпад што беше премногу мал за да се следи ја погоди Меѓународната вселенска станица (МВС) и ја оштети нејзината роботска рака Canadarm2.
Read more

Лансиран кинески робот за чистење на вселенскиот отпад

Во ниската орбита на Земјата е лансиран прототип на кинески робот кој има функција на чистење вселенски отпад.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more