Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Астролозите ги дешифрираа тајните индиции за ѕвездите и планетите, подготвувајќи го финансискиот хороскоп за оваа недела.

Неделата што претстои ќе биде тешка за многу хороскопски знаци кога се во прашање финансиите и работата.

Генерално, ова е тешко време за бизнис секторот. Ова се должи на Меркур, кој сè уште е ретрограден. Причината за тоа е Венера, која сè уште е деструктивна, што исто така не носи среќа во бизнисот.

Доколку за овие седум дена не планирате важни работи и големи набавки, туку направите пауза или одморите, ќе бидете задоволни од резултатот. Сè уште има општ пад на активноста, па тешко дека ќе изгубите нешто ако се фокусирате на тивки рутински активности или релаксација.

Овен

Оваа недела Овенот можно е да почувствува притисок однадвор. Сега речиси ништо не зависи од него. Вистинската стратегија е да се посвети една недела на професионално самоподобрување и усовршување, бидејќи тоа може да му се најде подоцна. Се препорачува и внимание на деталите. Во околните настани може да забележите нешто вредно и важно што ќе помогне во финансискиот и кариерен раст во иднина.

Бик

Недела е финансиски неповолна, особено за парични кредити. Биковите ризикуваат да ја загрозат својата позиција на работа доколку преземаат непотребни ризици. Агресивното влијание на планетите сугерира дека сега е време да се консолидира успехот, а не да се брка нешто недостижно. За да не се ставаат под стрес, Биковите треба да пристапат филозофски на секој проблем.

Близнаци

Близнаците малку подоцна ќе можат да ги променат работните услови или работните места, но сега е подобро да бидете внимателни. Можни се неочекувани пресврти во финансиските прашања: треба да внимавате. На Близнаците им се советува да се ослободат од мислите како „Јас сум сиромашен“, „Не можам ништо“, „Парите ми бегаат“. Довербата и смиреноста се најдобриот противотров за ретроградниот Меркур.

Рак

Раковите треба да се плашат дури и од најоправданиот финансиски ризик и храбрите работни иницијативи: ќе има време да се покажат. Можни се неочекувани пречки, дури и во секојдневните задачи. Не очекувајте спонтано зголемување на приходите, унапредување или нови понуди за работа. Ќе треба сами да носите одлуки, па затоа треба да останете претпазливи.

Лав

Доколку Лавовите ги посети и најмала еуфорија поради финансиски успех, ризиците од пораз и банкрот веднаш ќе се зголемат. За да не си создавате проблеми, важно е да бидете поедноставни и да не бркате прекумерна заработка. Можеби Лавовите сега нема да сметаат на раст на приходите, но доколку на сè пристапуваат со ладна глава, во догледно време ќе биде можен и раст на приходите. Она што сега е потребно е иницијатива, доверба и дипломатија во комуникацијата.

Девица

Девиците може да бидат свесни за своите слабости и грешки од минатото. За да не останат меѓу заостанатите, важно е претставниците на овој знак да ја спречат негативноста и стресот во критичните ситуации. Навремените мерки за борба против анксиозноста се најдобриот финансиски асистент на Девицата. Оваа недела вреди да се одложуваат големите трошоци и купувањата на кредит. Монотоната и одговорна работа ќе ја спаси ситуацијата.

Вага

Сега на Вагите им е важно да не претеруваат со работата, бидејќи нивниот главен заштитник Венера е ослабен во Овен, што значи дека се зголемува ризикот од исцрпеност. Може да има профитабилни понуди кои ќе донесат профит, но тие ќе бараат посветеност. Најдобар ден за купување е недела. Ако сакате да добиете покачување, подобро е уште да не преговарате со клиентите или шефовите, туку едноставно да се докажете како добар работник.

Скорпија

Движењето на Меркур во спротивна насока укажува на пад на деловната активност за Скорпиите. Астролозите и експертите ги советуваат луѓето од овој знак оваа недела да прават рутински работи. Можете да инвестирате во образование или обука - ова ќе ви помогне да ја унапредите кариерата во иднина. Скорпиите кои работат за себе ќе бидат успешни, но само доколку не носат емотивни одлуки.

Стрелец

Недела ќе биде богата со настани во професионалната сфера, но астролозите ги советуваат Стрелците да бидат трпеливи, бидејќи нема сите овие настани да бидат пријатни. Сепак, можен е раст на приходите и успех во кариерата. Доколку има желба, можно е и унапредување и зголемување на платата. Проектите кои бараат големи инвестиции најдобро е да се одложат до подобри времиња.

Јарец

Јарците веројатно ќе доживеат некои важни настани во кариерата и парите. Здравиот оптимизам ќе ги спаси овие луѓе од фијаско, но анксиозноста, стравот или неизвесноста директно, а не на најпозитивен начин, ќе влијаат на нивната заработка. Сега е строго забрането да се позајмуваат пари и да се земаат заеми - и од банка, и од блиски.

Водолија

За Водолиите сè ќе започне најдобро за време на викендот - пред тоа следуваат денови на акумулација, кои може да се потрошат на собирање информации, следење и анализа. Водолиите ќе имаат можност добро да размислат за своите следни чекори за да не ја пропуштат шансата да се збогатат или профитабилно да инвестираат пари кои ќе се појават во иднина. Ова е добро време за планирање. Можно е недела да биде мирна и мирна, но не се надевајте на тоа.

Риби

Од 15 до 21 април може да се случат настани кои ќе оневозможат да се види крајната цел или профитабилните изгледи, но после тоа маглата ќе се расчисти. На Рибите ќе им треба трпение и способност да чекаат. Вреди да се подготват и да се подредат вашите финансиски документи. Ова е најлошото време да патувате и да се обидете да најдете нова работа. Во сложените работи поврзани со пари и работа, треба да се биде крајно внимателен и објективен.

Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Што се случува со вашето тело ако изедете повеќе од 20 цреши дневно?

Read more

Живот

За што служат триаголниците исцртани во патничката кабина на авионите?

Read more

Симбол на љубов и упорност: Каланхојата е моментално најпопуларното цвеќе

Read more

Кои ќе бидат двата најмоќни датуми во јуни, најважниот месец за љубов и кариера?

Read more

Трик за магдоносот да биде свеж и до месец дена

Read more
 

Магазин

За што служат триаголниците исцртани во патничката кабина на авионите?

Читај повеќе

Дали ова е најдобрата реклама?

Читај повеќе

Дали кафеавиот ориз е поздрав од белиот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто конзервите треба згмечени да се фрлаат во ѓубре?

Читај повеќе
  • filter

Симбол на љубов и упорност: Каланхојата е моментално најпопуларното цвеќе

Читај повеќе

Тајната на најдобриот домашен леб се крие во една состојка

Читај повеќе

Кои ќе бидат двата најмоќни датуми во јуни, најважниот месец за љубов и кариера?

Читај повеќе

Што се случува со вашето тело ако изедете повеќе од 20 цреши дневно?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за магдоносот да биде свеж и до месец дена

Читај повеќе