Витаминска бомба за одбрана од вируси

За да го заштитите организмот од сезонските вируси и грипот, овој период јадете зеленчук што ги подобрува имунитетот, кардиоваскуларниот систем и помага при анемија и замор.

Овој рецепт за витаминска бомба ќе ви помогне во тоа.

Потребни состојки:

  • едно цвекло
  • три моркови
  • малку ѓумбир 
  • магдонос 
  • 300 мл вода

Начин на подготовка:

Исечете го зеленчукот и ставете го во блендер. Потоа додадете 300 мл вода и соединете ги состојките. Процедете го сокот и бавно пијте го наутро, откако ќе станете.

реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Рецепти

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Read more

Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more

Рецепт на денот: Мусака со јајца и кашкавал

Read more

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Read more
 

Магазин

Како пријателите ви го чуваат здравјето?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Читај повеќе

Што ќе се случи во телото ако пешачите на празен стомак секој ден?

Читај повеќе

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Читај повеќе
  • filter

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Читај повеќе

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Читај повеќе