Vogue лекција по мода: Сѐ што треба да знаете за корсетите

Хамиш Боулс ја следи историјата на корсетот од 17 век до денес. Погледнете како корсетот се менувал низ времето, од Катерина Медичи до современите ѕвезди како Мадона и Били Ајлиш.

реклама

Стил

Ќерката на Моника Белучи потсети на мајка ѝ додека снимаше реклама во Рим

Read more

Иранска манекенка во знак на протест во Кан облече фустан: За нашиот народ

Read more

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Како Југословенките се дотеруваа во 60-тите?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 15 најимпресивни мостови во светот

Read more
play_arrow

SMUT го објави новиот сингл Еден Ден

Read more
play_arrow

Топ 10 најстрашни негативци од детските филмови

Read more
play_arrow

30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Black Panther: Wakanda Forever

Read more
play_arrow

20 најголеми Netflix скандали

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Se7en

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши тинејџерски филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Седумте најлоши менаџери во историјата на Премиер лига

Read more
play_arrow

Зошто филмовите од 1999 година се толку легендарни?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Боли само да гледаш

Read more