Возач удрил во велосипед во Тетово и побегнал

Синоќа околу 13:30 часот, во СВР Тетово било пријавено дека на улицата „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, патничко возило удрило во велосипед што го управувал 75-годишниот тетовец Р.М. и го напуштило местото.

Во несреќата велосипедистот добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Хроника

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: Висока 175 см, со протези, облечена во син блузон

Read more

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, телефонот ѝ е исклучен

Read more

Полицијата сè уште трага по 14-годишната Вања од Скопје

Read more

Рачна бомба од Втората светска војна најдена кај фудбалски стадион во Гостивар

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Левица: Трамвај наместо БРТ на Шилегов, конечни место половични решенија

Читај повеќе

Путин испрати предупредување до Западот

Читај повеќе

Комуналците од Тетово излегоа на штрајк поради неисплатени плати

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај на 29 и 30 ноември во Скопје

Читај повеќе

Се продава легендарниот хотел Славија во Белград

Читај повеќе

Амбулантите и болниците ќе работат за време на министерскиот состанок на ОБСЕ

Читај повеќе

Во Белград градски автобус се преполови буквално па половина

Читај повеќе

Естонија, Латвија и Литванија ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во Скопје поради Русија

Читај повеќе

Поради Лавров: Украинскиот министер Кулеба не доаѓа на состанокот на ОБСЕ во Скопје

Читај повеќе