Возило превртено на покрив во Аеродром, жителите бараат улицата да се затвори за сообраќај

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска во скопската населба Аеродром, на улицата „Васко Карангелески“, во близина на основното училиште „Љубен Лапе“.

Фото: Facebook / Аеродром најубавото место за живеење

Според сликите објавени на социјалните мрежи во сообраќајната незгода учествувале две возила, а едното завршило превртено на кров.

Полицијата врши увид.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Хроника

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: Висока 175 см, со протези, облечена во син блузон

Read more

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, телефонот ѝ е исклучен

Read more

Полицијата сè уште трага по 14-годишната Вања од Скопје

Read more

Рачна бомба од Втората светска војна најдена кај фудбалски стадион во Гостивар

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Хамас ослободи уште 12 заложници

Читај повеќе

Јавниот превоз утре и задутре со изменет режим

Читај повеќе
  • play_arrow

Левица: Трамвај наместо БРТ на Шилегов, конечни место половични решенија

Читај повеќе

Путин испрати предупредување до Западот

Читај повеќе

Комуналците од Тетово излегоа на штрајк поради неисплатени плати

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај на 29 и 30 ноември во Скопје

Читај повеќе

Се продава легендарниот хотел Славија во Белград

Читај повеќе

Амбулантите и болниците ќе работат за време на министерскиот состанок на ОБСЕ

Читај повеќе

Во Белград градски автобус се преполови буквално па половина

Читај повеќе