Анџелина Џоли има нова професија

Анџелина Џоли реши да тргне во претприемачките води. Таа создаде сопствен бренд Atelier Joli, а веста ја објави на Instagram.

Проектот ќе биде лансиран на почетокот на есента, а ателјето ќе биде „место за креативните луѓе да соработуваат со вешто и разновидно семејство на стручни кројачи, креатори и занаетчии од целиот свет“, напиша таа на социјалната мрежа.

Актерката додаде дека идејата „потекнува од нејзиното ценење и длабока почит кон многуте кројачи и производители со кои соработувала низ годините“.

Atelier Joli ќе користи само остатоци од облека, квалитетни винтиџ материјали и вишок ткаенини, а проектот на Анџелина исто така има за цел да го намали отпадот и да создаде облека што е одржлива.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Стил

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе