Анџелина Џоли има нова професија

Анџелина Џоли реши да тргне во претприемачките води. Таа создаде сопствен бренд Atelier Joli, а веста ја објави на Instagram.

Проектот ќе биде лансиран на почетокот на есента, а ателјето ќе биде „место за креативните луѓе да соработуваат со вешто и разновидно семејство на стручни кројачи, креатори и занаетчии од целиот свет“, напиша таа на социјалната мрежа.

Актерката додаде дека идејата „потекнува од нејзиното ценење и длабока почит кон многуте кројачи и производители со кои соработувала низ годините“.

Atelier Joli ќе користи само остатоци од облека, квалитетни винтиџ материјали и вишок ткаенини, а проектот на Анџелина исто така има за цел да го намали отпадот и да создаде облека што е одржлива.

реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Стил

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more

Моника Белучи, имај милост!

Read more

Ирина Шајк во no pants тренд, но сите гледаа во нејзините чевли

Read more
 

Магазин

Храна што бебињата не треба да ја јадат

Читај повеќе

Кој дел од телото најчесто прв го губи салото?

Читај повеќе

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Читај повеќе

5 најчести грешки кога правите пица дома

Читај повеќе

Дали сте подготвени за најмасовниот планински настан во регионот „Sparkasse Life Прв до врв“?

Читај повеќе

Што после средно?

Читај повеќе

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Читај повеќе

Победникот на Евровизија ја повика Швајцарија да воведе трет пол во официјалните документи

Читај повеќе

Предупредувачки симптоми дека имате сериозни проблеми со тироидната жлезда

Читај повеќе