НАЈЧУДНОТО СООЧУВАЊЕ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДОСЕГА

Фјури до Вајлдер: Ќе те прегазам како камион

Соочувањето помеѓу боксерот Тајсон Фјури и неговиот противник Дионтеј Вајлдер се одржа пред нивниот натпревар закажан за 24 јули во Лас Вегас, а Фјури најави нова победа.

Вајлдер зборуваше само кратко на прес-конференцијата, а меѓу другото му се заблагодари и на неговиот правен тим што се избори за овој натпревар.

Тој одби прашања и целото внимание го насочи кон Фјури.

„Минатиот пат го открив мојот план, бидејќи тој не беше доволно добар за да направи нешто. Овојпат ќе го сторам истото. Вајлдер е предвидлив, ќе го прегазам како камион. Гарантирам дека нема да стигне подалеку од минатиот пат. Претходно имав само пет-шест недели за тренирање. Овојпат тренирав 18 месеци, кревам тегови, сакам страшен нокаут. Не верувам дека тој е психички, физички и емоционално присутен, го прави ова од погрешни причини, и кога луѓето го прават тоа, настрадуваат“, рече Фјури.

URL
URL

Вајлдер двапати го испрати Фјури на под во првата борба која заврши нерешено, додека во втората Фјури славеше.

И неговиот тренер го пофали.

„Сега има доволно сила да нокаутира човек со еден удар. Среќен сум поради тоа, како и поради другите боксерски вештини“, рече тренерот Шугархил Стјуард.

Тренерот на Вајлдер, Малик Скот, имаше готов одговор.

„Претходно не сте нокаутирале никого со еден удар. Дионтеј е сирова сила, тој е ментално прилагоден. Ќе стане двоен шампион со нокаут“, рече Скот.

реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more

Останати спортови

Хокеар лажирал вакцинација: Доби тешка суспензија и загуби 1,68 милиони долари

Read more

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Read more

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Read more

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Јуве само од пенал можеше да даде гол

Читај повеќе
  • play_arrow

Ентони се погрижи за победа на Лејкерс и стана 9-ти стрелец во историјата

Читај повеќе

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Читај повеќе

Чудесниот Ибра забива и во петтата деценија, само тројца се пред него

Читај повеќе

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Роналдо и Рамос

Читај повеќе

Кој е новиот Халанд – дечкото кој им зададе страшен удар на Мурињо и Рома?

Читај повеќе
  • play_arrow

Соборен рекорд во Англија: 44 пенали во серија на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ: Подобро да не знаете каква музика слушам

Читај повеќе