Ѓоковиќ: Го организиравме турнирот премногу рано, тоа беше грешка

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш зборуваше за организацијата на хуманитарниот турнир Адрија Тур, објаснувајќи дека е организиран премногу рано, што било грешка.

Тој им се извини на сите оние кои се оштетени од турнирот и истакна дека верува оти сите здравствени протоколи се исполнети.

– Длабоко им се извинувам на сите на кои турнирот им нанесе штета. Сè што направивме јас и организаторите во претходниот месец, го направивме со искрена намера и чисто срце. Верувавме дека турнирот ги исполни сите здравствени протоколи и дека нашиот регион е во добра состојба за да ги обедини луѓето од филантропски причини. Направивме грешка, беше прерано. Не можам да ви опишам колку ми е жал за апсолутно секој случај на заболен. Доколку сте биле на Адрија тур или сте биле блиску до некој од учесниците, ве молам тестирајте се и почитувајте ја социјалната дистанца. За оние во Белград и Задар, ние ќе споделиме здравствени ресурси со нив во иднина, напиша Ѓоковиќ.

Новак и Јелена Ѓоковиќ вчера објавија дека се позитивни на коронавирус.

реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Тенис

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Read more

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Read more

Барти ќе го пропушти УС Опен

Read more

АТП со важна промена во системот за рангирање

Read more

Спорт

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Читај повеќе

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Читај повеќе

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Читај повеќе

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Читај повеќе
  • play_arrow

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Читај повеќе

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе