ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Интер му посвети две страници на Пандев во денешната меч-програма

Во најавата за натпреварот од Лигата на шампиони против Славија италијанскиот тим најде место и за прекрасни зборови упатени кон нашиот Горан Пандев.

Во Милано не го забораваат Пандев и неговиот допринос во освојувањето на долгоочекуваната титула во Лигата на шампионите во 2010 година.

Во онлајн изданието на меч-програмата за денешниот натпревар од 1. коло против чешкиот шампион, Интер одвојува две страници за Пандев.

Најпрво ја пренесува неговата фамозна изјава: „Подготвен сум да направам сѐ за Интер, ако треба и да играм бек“, а потоа додава „Горан Пандев, еден од хероите на Триплета е срамежлив, скромен дечко кој себеси се става во служба на тимот и тренерот“.

„Нема потреба да се трошат зборови за неговиот волшебен удар со левата нога. Слободниот удар на Дербито е еден од најдобрите моменти за кои сонуваме кога ќе ги затвориме очите. „Мојот најдобар другар во Интер? Деки Станковиќ. Кога дојдов тој ми помогна да ја сфатам важноста и привилегијата од носењето на овие бои“. Вистински лидер-змеј кој, токму како и Горан, не се плашеше од никој и ништо. Кога помислуваме на македонскиот фудбалер, не можеме а да не се насмееме. Бидејќи тој беше на теренот во Мадрид, бидејќи „тој ден со Интер мојот најголем сон стана јаве“. И нашиот, Горан. И нашиот стана јаве“.

Онлајн изданието можете да го погледнете со клик тука, а таму има и видео од најдобрите моменти на Пандев во црно-синиот дрес.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Фудбал

Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Read more

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Read more

Њукасл и Вулверхемптон се заинтересирани за Игуаин

Read more

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Read more

Спорт

  • play_arrow

Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Читај повеќе

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Њукасл и Вулверхемптон се заинтересирани за Игуаин

Читај повеќе

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе
  • play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Левандовски е незапирлив

Читај повеќе
  • filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Читај повеќе