Логан издржа осум рунди против Мејведер, крајот без победник

Флојд Мејведер и Логан Пол издржаа 8 рунди, а на крајот не беше прогласен победник бидејќи немаше пресуда од судија.

Јутјуберот издржа 8 рунди против непоразениот боксер, иако Мејведер доминираше од почетокот до крајот. Напнато беше за Логан Пол пред крајот, но успеа да ги избегне ударите од Флојд и да ја издржи и последната рунда, оставајќи го Мејведер без нокаут.

На крајот насмеани се прегрнаа, а на публиката тоа воопшто не ѝ се допадна. Публиката можеби беше разочарана од лошата борба, но Логан и Флојд добро си заработија.

Мејведер минатата недела изјави дека очекува заработка меѓу 50 милиони и 100 милиони долари од борбата. На Пол му беа гарантирани 250.000 долари и 10% од гледаност.

Гледачите платија по 50 долари за да ја гледаат борбата што се најавуваше како настан на годината, но повеќе имаше гушкање отколку удари, се најчестите коментари за оваа средба во рингот.

Remote video URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Останати спортови

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Read more

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Read more

Италијански боксер величеше нацизам во рингот

Read more

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Read more
 

Спорт

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Читај повеќе

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Читај повеќе

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Читај повеќе

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Читај повеќе

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Читај повеќе

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе