Новите BMW автомобили од генерацијата М ќе бидат уште помоќни

Првиот човек на одделот М на BMW најави дека нивните нови модели ќе бидат уште помоќни.

Маркус Флеш во изјавата за медиумите ги откри плановите на еден од најценетите оддели во кои веќе со децении наназад се нудат најмоќните и најбрзите автомобили на баварскиот произведувач.

Флеш рече дека одделот М во последните пет години го зголеми производството   за 200 отсто. Половина од моделите од актуелната продукција на BMW ја носат буквата М, а најголемите заслуги ги има моделот M2 Coupé.

Пред претставувањето на новите генерации на моделите М3 и М4, Флеш рече дека во плановите на М одделот засега нема електрични модели, но најави дека сè уште има простор за адекватни решенија кои ги вклучуваат само моторите со внатрешно согорување кои ќе бидат уште помоќни од сегашните.

„Моќта без контрола нема смисла, а ние знаеме како се прават оптимално избалансираните спортски автомобили во кои уживаат нашите купувачи, па со овој тренд ќе продолжиме и во иднина“, вели Флеш.

Тагови
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Концепти

Летечките автомобили ќе станат реалност побрзо отколку што мислиме

Read more

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Read more

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Автомобили

 • play_arrow
 • filter

Летечките автомобили ќе станат реалност побрзо отколку што мислиме

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Ова тјунирано Audi е најбрзиот СУВ во светот

Читај повеќе
 • play_arrow

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
 • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
 • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
 • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
 • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе