РК Вардар денес ќе го претстави новиот дрес за сезоната 2021/2022

Ракометниот клуб Вардар 1961 денеска ќе го промовира новиот дрес со кој екипата ќе се натпреварува во сезоната 2021/2022.

Промоцијата на новиот дрес ќе се одржи на терените на тенискиот Клуб Парк во склоп на СЦ „Јане Сандански“.

На промоцијата ќе присуствуваат Михајло Михајловски, претседателот на клубот и играчите Тимур Дибиров, Филип Талески, Едуардо Гурбиндо, Бакари Диало и Али Сафар.

Веднаш по промоцијата на дресот, најавена е прес-конференција на која ќе присуствуваат претседателот Михајло Михајловски, тренерот Веселин Вујовиќ и играчите Тимур Дибиров и Едуардо Гурбиндо.

реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Ракомет

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Read more

Дибиров го постигна голот број 1.000 во Лигата на шампионите

Read more

Ракометарите на Пелистер триумфално низ Атина

Read more

Лазаров ги соопшти патниците за Египет - тројца дебитанти

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе