Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Б.С.Б.
/ 20.06.2021 / 15:59

Американската пејачка Селена Гомес ја краси насловната страница на австралиското издание на Vogue за јули/август. Во интервјуто таа искрено зборува за готвењето, домот и среќата во животот. Повод за насловната е и лансирањето на нејзиниот нов козметички бренд Rare Beauty.

Гомес на фотографиите се појавува во неколку необични комбинации. За магазинот таа го откри личното искуство со пандемијата којашто донесе промени за сите, особено за оние кои работат во музичката индустрија. Откри дека најмногу ѝ недостасуваат патувањата, настапите и концертите.

URL

Таа отворено зборува и за враќањето во музиката. Среде пандемијата и карантинот таа се пресели во нов дом во кој се наоѓа и студиото во кое сега го снима следниот албум, додека во кујната ги снимала емисиите за Selena + Chef.

Повод за интервјуто е нејзиниот нов козметички бренд Rare Beauty за кој вели дека целта ѝ е да ги урне нереалните стандарди за убавина кои лошо влијаат на менталното здравје.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Стил

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more

Што открива работното биро за вашиот карактер?

Read more
 

Магазин

  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Читај повеќе

Ноќни грчеви во нозете: Како да ги спречите?

Читај повеќе

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Читај повеќе

Не ги оставајте децата во автомобилот, на овие температури возилото е жешка рерна

Читај повеќе
  • play_arrow

Внимателно со овошјето: Може да се предозирате со шеќер

Читај повеќе
  • filter

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Читај повеќе

Втората доза на AstraZeneca не го зголемува ризикот од згрутчување на крвта

Читај повеќе