Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Б.С.Б.
/ 16.01.2021 / 19:03

Instagram моделот Линдзи Пелас не стана интернет сензација со 8.7 милиони следбеници на Instagram залудно, таа за Maxim откри неколку совети како да направите најдобри селфи фотки.

„Не сум Синди Крафорд, како што може да видите, но добро заработувам од моите селфи фотографии“, вели атрактивната Линдзи.

Таа советува дека за добро селфи е важно да имате добро осветлување, да ги користете добрите агли на лицето за фотографирање и да користете добра апликација за разубавување на фотографиите.

Таа вели дека користи Facetune, која е нејзина омилена апликација.

„Сосема ви е дозволено да ја поправите фотографијата и да се претставите себеси пред светот како што сакате. Што ви е грижа што мислат луѓето?“, советува таа.

Се разбира дека Линдзи е во право, судејќи според нејзините фотографии и видеа, без разлика дали се за новиот календар за 2021 година или за некоја реклама.

 

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Стил

Корисни навики со кои жените со стил се издвојуваат од другите

Read more

Поглед во суперлуксузната јахта со која Ибра стигна во Санремо

Read more

Балканска крв: Ибра го донесе турбофолкот на Санремо

Read more

Најдобрите модни комбинации на Златен глобус 2021

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Зошто треба да ја наведнете главата напред кога ви тече крв од носот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во март

Читај повеќе

Германските корона-скептици маскирани на протест

Читај повеќе

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе