1.МФЛ

play_arrow

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Викендов се одигра убедливо најмалку ефикасното коло сезонава во Првата македонска фудбалска лига.
Read more
play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Вонредното коло кое се одигра синоќа во Првата македонска фудбалска лига донесе малку голови, но сепак со неколку кандидати за најдобар гол на ко
Read more

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Вонредно коло се одигра попладнево во најдобрата македонска фудбалска лига кое не донесе драстични промени во табелата, освен скокот на Пелистер.
Read more
play_arrow

Сите голови од 20. коло во 1.МФЛ

Второто пролетно коло од Првата македонска фудбалска лига донесе малку голови, а тешко е и да се одлучи кој беше најдобар.
Read more
play_arrow

Сите голови од 19. коло во 1.МФЛ: Кој е најдобар?

Во првото пролетно коло од Првата македонска фудбалска лига на сите натпревари беше постигнат барем по еден гол, некаде имаше и голеада, а паднаа и неколку навистина убави голови.
Read more

Вардар и Пелистер ги поделија бодовите

Се комплетираше 19 коло во најдобрата македонска фудбалска лига каде натпревар на денот беше пресметката помеѓу вечните ривали Вардар и Пелистер.
Read more

Утре продолжува 1.МФЛ, на мегдан Вардар и Пелистер

По еднонеделното одложување конечно утре ќе се комплетира првото пролетно коло во чии рамки ќе се игра и Дербито на Македонија.
Read more

Братучедите Брчкови нови сопственици на ФК Борец

Фудбалскиот клуб Борец засега ги реши проблемите и доби нови сопственици и тоа двајца велешки братучеди.
Read more

Пандев побара промени во ФФМ: Ќе се повлечам ако не се сменат некои работи

Најдобриот македонски фудбалер удри по луѓето во ФФМ откако на снежни услови неговиот клуб во саботата загуби од Работнички.
Read more

Одложени натпреварите во 1.МФЛ поради обилните снежни врнежи

Read more

Викендов почнува пролетниот дел од фудбалската лига

Фудбалот во земјава се буди од зимскиот сон, а први мразот ќе го скршат прволигашите кои викендов ќе го одиграат 19. коло.
Read more

Вардар ќе го игра пролетниот дел од сезоната во 1.МФЛ

Обременет со големи финансиски проблеми и неизвесна иднина, актуелниот македонски фудбалски шампион Вардар денеска ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната, на само четири дена пред првенствениот натпревар против Пелистер во С
Read more
реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Read more

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Read more

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Read more