Барселона

play_arrow

Навивачите на Барса до Френки де Јонг: Прифати помала плата, кучко!

Сагата на Френки де Јонг, 25-годишниот играч од средниот ред на Барселона, е една од најдолгите ова лето.
Read more

Барселона побара голема услуга од капитените

На финансиските проблеми на Барселона не им се гледа крајот.
Read more

Чави побара да го доведе Меси

Тренерот на Барселона Чави Ернандес побара од челниците на клубот да го доведат Лионел Меси.
Read more

Барса за влакно избегна банкрот, а Лапорта за два дена потроши 300 милиони евра

Роберт Левандовски (34) по 375 натпревари, 344 гола, 72 асистенции и освоени сите трофеи успеа да замине од Баерн во Барселона.
Read more
play_arrow

Барса во 90+6 се спаси од пораз во градското дерби со Еспањол

Во големото градско Дерби Барселони во рамки на 24. коло на шпанската Примера, фудбалерите на Еспањол и Барселона ремизираа 2:2 по голема драма и возбудувања.
Read more
play_arrow

Можеби Куман не е виновен - лошите резултати на Барса продолжија

Фудбалерите на Барселона ремизираа со Алавес со 1:1 во натпреварот од 12. коло во Ла Лига.
Read more

Меси емотивно се збогува од Суарес, па удри по управата на Барса

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, преку социјалните мрежи денес се прости од својот поранешен соиграч Луис Суарес, со кого е голем пријател.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more