Cinedays

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Цело Скопје е кино на отворено со годинашното издание на Фестивалот на европски фестивал Синедејс.
Read more

Два дена „Тивко кино“ на Синедејс

19-тиот Синедејс под слоганот „Филм на секое платнo“, годинава носи неколку новитети, кино програма под отворено небо, оживување на заборавените кино локации во Скопје, но и за прв овозможува „Тивко кино“ (Silent cinema) на два кино просто
Read more

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Деветнаесеттото издание на Фестивалот на европски филм Синедејс беше отворено вчера со премиерата на филмот „Стела“ на Стојан Вујичиќ.
Read more

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Со премиерата на македонскиот детски семеен филм „Стела“ утревечер почнува 19-тото издание на Фестивалот на
Read more
filter

„Стела“ за старт, „ХОМО“ за финиш на Синедејс 2020

Фестивалот на европски филм Синедејс (Cinedays) оваа година ќе се одржи во „летен термин“, од 18 до 24 септември, поради новонастанатата ситуација со пандемијата на COVID-19.
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more