ејакулација

Колку често мажите треба да ејакулираат за да го одржат своето здравје?

Истражувачите од Универзитетот „Харвард“ истражувале колку често мажите треба да ејакулираат за да го одржат своето здравје.
Read more

Колку е штетно да ја одложувате ејакулацијата за време на секс?

Внимавајте што посакувате, може да ви се исполни. Кога станува збор за траењето на сексот, тоа важи и за мажите, и за жените.
Read more
play_arrow

Феномен кој го доживеале повеќето мажи, а малку се знае за него

Урологот и секс едукатор Рена Малик го користи својот канал на YouTube за да се бори против дезинформациите и да ги отфрли митовите за сексуалното здравје.
Read more

Како да си помогнете ако страдате од предвремена ејакулација?

Одредени видови физичка активност може да бидат подеднакво ефикасни како фармаколошките терапии за лекување на предвремена ејакулација кај мажите, сугерира ново истражување.
Read more

Зошто мажите треба почесто да ејакулираат?

Ново истражување откри потенцијално нов начин за намалување на ризикот од рак на простата - редовна ејакулација.
Read more

Колку просечно може да „издржи“ мажот во секс?

Ако ги прашате мажите колку им трае сексуалниот однос, повеќето од нив веројатно ќе ви се пофалат дека можат да издржат „три дена“.
Read more

Како да ја зголемите издржливоста за време на секс?

Предвремената ејакулација е проблем со кој се сочиле многу мажи и парови.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more