Ferrari

filter

Зошто Џастин Бибер се најде на црната листа на Ferrari?

Познатиот канадски пејач Џастин Бибер се најде на црната листа на Ferrari.
Read more
play_arrow
filter

Ferrari со одлична изложба ја прославува 75-годишнината од своето постоење

Read more
filter

Се продава болидот Ferrari F300 што го возеше Михаел Шумахер

Болидот F300 на Ферари што легендарниот германски возач на Формула 1 го возеше во трка со ривалот Мика Хакинен во 1998 година, е понуден на продажба.
Read more

За секунда уништи автомобил од 2,5 милиони евра

На патиштата ретко ќе видите егзотични суперспортски автомобили, па ретки се и сообраќајките со нив. Но, се случуваат, а доказ за тоа е и овој судир на редок Ferrari Enzo во Холандија.
Read more
play_arrow

Ferrari F8, McLaren 765LT или Porsche 911 GT2 RS - кој е побрз?

Сите три автомобили имаат огромна моќ. Ferrari F8 Tributo го движи 3,9-литарски твин турбо V8 мотор кој развива 720 КС и 770 Nm максимален вртежен момент. McLaren го движи 4,0-литарски твин турбо V8 мотор со 765 КС и 800 Nm. 
Read more
filter

Ferrari го претстави купето BR20

Ferrari го претстави новиот модел BR20 кој е базиран на моделот GTC4 Lusso.
Read more

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more