Марко Арнаутовиќ

УЕФА го суспендира Арнаутовиќ поради навредите кон Алиоски

Европската фудбалска асоцијација донесе одлука за инцидентот во кој учествуваше австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ, што се случи на мечот со македонската репрезентација на ЕУРО 2020.
Read more

УЕФА отвори истрага против Арнаутовиќ

УЕФА денеска почна истрага против австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ поради вербалниот инцидент што фудбалерот со српско потекло
Read more

На Арнаутовиќ му се заканува суспензија од најмалку 10 натпревари

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски.
Read more

ФФМ побара од УЕФА најстрога казна за Арнаутовиќ

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) побара официјално од УЕФА најстрого да го казни австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ поради инцидентот што го предизвика во финишот на вчерашниот натпревар против македонскиот национален с
Read more

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик: „Не сум расист“

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ денеска се извини поради вербалниот инцидент што го предизвика на вчерашниот дуел од ЕУРО 2020 против македонската репрезентација, дообјаснувајќи дека неговото однесување било непримерно, но оти
Read more
play_arrow

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Марко Арнаутовиќ со голот за Австрија ги постави конечните 3:1 во победата против Македонија на ЕУРО, на една минута пред крајот.
Read more
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more